Turistika

Vinárstvo Chateau GRAND BARI s.r.o. Overené

0 / 5
Porovnať Pridať do obľúbených Vytlačiť

Sme mladá a rýchlo sa rozvíjajúca sa vinárska spoločnosť pôsobiaca v tokajskej oblasti, obci Veľká Bara.  Pri výrobe vín Chateau GRAND BARI spracovávame iba hrozno z vlastnej produkcie, pri ktorom dokážeme zabezpečiť vysokú kvalitu a garantovať jeho pôvod. Našou snahou je vyrábať najkvalitnejšie tokajské víno a pestovať čo najkvalitnejšie hrozno, ktoré nám dáva tento jedinečný klenot Slovenska. V roku 2016 sme mali prvú panenskú úrodu a v tomto roku sme taktiež vstúpili na trh. Môžeme hovoriť o šťastí, že máme Vinohradnícku oblasť Tokaj.

Milovníkov vína už okúzlilo moderným pohľadom na výrobu vína v tradičnej oblasti a úspešne búra mýty, že tokajské vína môžu byť len ťažké, sladké putňové. V sieti vinoték a reštaurácií, kde sa ich vína predávajú, si už fajnšmekri všimli, že ich produkcia je úplne iná, ako boli z Tokaja zvyknutí a oceňujú suché, ľahké, svieže a minerálne vína.
Chateau GRAND BARI je nová značka vína, reprezentujúca dynamické vinárstvo v Tokajskej oblasti.
Súčasťou našej vízie je aj stavba nezameniteľného vinárstva, ktoré je v rámci Slovenska unikátom. 

Ako prvé vás očarí architektúra vinárstva s prvkami talianskeho štýlu. Je to pocta talianskym vinárom, ktorí v minulosti do malebnej obce Veľká Bara priniesli umenie vinohradníctva. Samotná stavba je zapustená do terasovitého terénu a obklopuje ju mohutný svah. Apartmánové ubytovanie ponúka nádherné výhľady na vinice a slnkom zaliaty región Tokaja. V podzemí vinárstva sú schované stovky metrov tradičných tufových pivníc, ktoré budú sprístupníme všetkým návštevníkom.

Okrem výrobných priestorov či degustačných miestností sa v budove vinárstva nachádza aj tokajská expozícia. Hlavným lákadlom je originálny vinársky lis z roku 1873 – vďaka precíznej práci reštaurátorov budete mať možnosť vidieť skutočný unikát.

Keďže je vinárstvo Chateau GRAND BARI miestom, kde sa prelína minulosť s budúcnosťou, chceli sme doň zakomponovať nejakú modernú dominantu. Vybudovali sme tak rozhľadňu so zvonicou, ktorej súčasťou je krásny, na mieru odlievaný 70kg zvon.

Referencie a poloha v google mapách

  • Adresa Chateau GRAND BARI s.r.o.
    Veľká Bara 140, 076 32 Borša, Slovenská Republika

Poslať nové hodnotenie

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Máte nápad ? Chcete publikovať na stránke ? Privítame fotografie, typy na podujatia, turistiku, ubytovanie, stravovanie, nakupovanie atď ...