Turistika

Zemplínska šírava Overené

0 / 5

Zemplínska šírava je po Oravskej priehrade druhou najväčšou vodnou plochou na Slovensku s rozlohou  33 km², dĺžkou 11 km a šírkou 3,5 km. Maximálna hĺbka vody vo vodnej nádrži dosahuje hodnotu 16,5 m, v lete má voda teplotu okolo 25 °C, v zime zamŕza a vytvára prírodné klzisko.

Vzhľadom na veľký počet tropických dní a nocí patrí táto oblasť k najteplejším na Slovensku a má ideálne podmienky na rekreáciu, kúpanie, vodné športy, rybolov, či pešiu turistiku. V zime je tu možné realizovať aj niektoré zimné športy.

Táto rekreačná oblasť je centrom turizmu Zemplína a mesto Michalovce je považované za jej vstupnú bránu. Zemplínska šírava ponúka viacero menších rekreačných stredísk, ktoré sú prístupné z cesty tiahnucej sa pozdĺž vodnej nádrže a každý návštevník tu môže nájsť skutočne bohatú ponuku ubytovacích a stravovacích služieb, možností zábavy, atrakcií, miest na oddych, športové vyžitie i wellness aktivity.

Okolie Zemplínskej šíravy sa teší veľkej obľube milovníkov stanovania a kempovania, pretože ponúka naozaj krásne a kvalitné priestory a miesta na tento druh rekreácie. Súčasne vďaka výborným poveternostným podmienkam je ideálnym miestom pre dovolenkujúcich, ktorí majú radi vietor v plachtách, rýchlosť windsurfingovej jazdy či jazdy na vodných lyžiach.

Zemplínska šírava je aj domovom veľkého počtu chránených druhov vodného vtáctva, rýb a rastlinstva.

 

 

 

Referencie a poloha v google mapách

Poslať nové hodnotenie

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Máte nápad ? Chcete publikovať na stránke ? Privítame fotografie, typy na podujatia, turistiku, ubytovanie, stravovanie, nakupovanie atď ...