Turistika

Zemplínska šírava Overené

0 / 5

Zemplínska šírava je po Oravskej priehrade druhou najväčšou vodnou plochou na Slovensku s rozlohou  33 km², dĺžkou 11 km a šírkou 3,5 km. Maximálna hĺbka vody vo vodnej nádrži dosahuje hodnotu 16,5 m, v lete má voda teplotu okolo 25 °C, v zime zamŕza a vytvára prírodné klzisko.

Vzhľadom na veľký počet tropických dní a nocí patrí táto oblasť k najteplejším na Slovensku a má aj podmienky na rekreáciu, kúpanie, vodné športy, rybolov, či pešiu turistiku.

Zemplínska šírava ponúka viacero menších rekreačných stredísk, ktoré sú prístupné z cesty tiahnucej sa pozdĺž vodnej nádrže a každý návštevník tu môže nájsť ponuku ubytovacích a stravovacích služieb, možností zábavy, miest na oddych, športové vyžitie i wellness aktivity.

Okolie Zemplínskej šíravy sa teší obľube stanovania a kempovania, pretože ponúka priestory a miesta na tento druh rekreácie. Zemplínska šírava je aj domovom veľkého počtu chránených druhov vodného vtáctva, rýb a rastlinstva.

Referencie a poloha v google mapách

Poslať nové hodnotenie

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Máte nápad ? Chcete publikovať na stránke ? Privítame fotografie, typy na podujatia, turistiku, ubytovanie, stravovanie, nakupovanie atď ...