Turistika

Stredoveký kostolík Senderov Overené

3.33 / 5

Na svahu dvojitého kopca s názvom Malý a Veľký Senderov, na mieste, označenom masívnym dreveným krížom, nájdeme zakonzervované zvyšky stredovekého kostolíka, datovaného do 11. až 13. storoči. Počas archeologického výskumu v 70. rokoch 20. storočia sa tu okrem kamenných architektonických článkov našli aj ľudské kosti.

 

This content requires HTML5/CSS3, WebGL, or Adobe Flash Player Version 9 or higher.

 

Referencie a poloha v google mapách

 • Janko

  Reply
  Rating: 1 / 5
  Klady

  Dobrý deň, bol som par krát na senderove, skutočne pekná pamiatka. Vybral som sa tam z jazera po značkách, musím povedať je to veľmi slabo značené. Pripadá mi to tak poďte ale nechoďte na senderov. Skutočne veľmi slabo značené. S pozdravom obdivovateľ prírody. Janko

 • Lia

  Reply
  Rating: 4 / 5
  Klady

  Šli sme se 75ročnou mamou z Hôrky do svahu medzi chatkami asi hodinu (tie kopce sú na ňu predsa len náročné), no výhľady po ceste stoja za to. Veľmi pekně miesto. Pokračovali sme na Kalužu do Medvedej Hory, trocha neudržiavaná cesta (konáre a stromy cez cestu) ale nič hrozné. Pekná prechádzka, celkovo niečo pres hodinu pre normálnych ľudí, pre nás skoro dvojnásobok :)

  Zápory

  Z Hôrky dosť prudko do kopca, cesta na Medvediu Horu by mohla byť udržiavanejšia. Značenie horšie, no vďaka mobilu a GPS nám to nevadilo :)

 • Jaroslava

  Reply
  Rating: 5 / 5
  Klady

  Krásna prechádzka z Medvedej hory k Vinianskemu jazeru a odtiaľ na Senderov s prudším výstupom (nie pre malé deti) a korunovaná kostolíkom (príkladne udržiavané) s následným návratom k Medvedej hore a Salašu s vynikajúcou stravou a ochotou.

Poslať nové hodnotenie

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Máte nápad ? Chcete publikovať na stránke ? Privítame fotografie, typy na podujatia, turistiku, ubytovanie, stravovanie, nakupovanie atď ...