Turistika

Múzeum Humenné Overené

0 / 5

Kaštieľ bol postavený na mieste stredovekého vodného hradu, jednoduchej vežovitej stavby ktorá bola obklopená vodnou priekopou. Patrí medzi najvýznamnejšie kultúrno-historické pamiatky v celom okolí. Kaštieľ dala postaviť rodina Drugethovcov v rokoch 1619 až 1641.

Kaštieľ má štvorcový pôdorys a centrálny dvor. Pre jeho bezpečnosť boli vystavané štvorhranné veže v nárožiach. Veža so vstupnou bránou a padacím mostom ponad vodnú priekopu sa vypína uprostred priečelia.

Kaštieľ v Humennom je národnou kultúrnou pamiatkou a sídlom múzea. V dnešných dňoch je sídlom Vihorlatského múzea a jeho návštevníci si môžu prezrieť v jeho priestoroch umelecko-historickú expozíciu dobových interiérov, ktorá predstavuje bývanie šľachty od renesancie po začiatok 20. storočia, prírodovednú expozíciu, príležitostné výstavy usporiadané v priestoroch galérie, či stálu výstavu, ako jedinú na Slovensku venovanú dejinám Rómov na Slovensku. Pre návštevníkom koncertov vážnej hudby je k dispozícii koncertná sieň.

 

Referencie a poloha v google mapách

Poslať nové hodnotenie

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Máte nápad ? Chcete publikovať na stránke ? Privítame fotografie, typy na podujatia, turistiku, ubytovanie, stravovanie, nakupovanie atď ...