Turistika

Oborín – Náučný chodník, Vodná zážitková cesta Overené

4.00 / 5
Porovnať Pridať do obľúbených Vytlačiť

Náučný chodník Má dĺžkU 3 km s drevenou lávkou (600m) a rozhľadňou na pozorovanie vtáctva. Bol vybudovaný v roku 2019 v rámci projektu: „Realizácia vodnej zážitkovej cesty po rieke Bodrog a jej prítokoch“.

Pozdĺž náučného chodníka sú rozmiestnené informačné tabule, na ktorých sú informácie o chránených živočíchoch a rastlinách, ktoré sa nachádzajú v území Chránenej krajinnej oblasti Latorica a v Chránenom vtáčom území Medzibodrožie a na území európskeho významu Oborínske jamy, ako aj svet vodných živočíchov pozdĺž toku riek Laborec a Latorica.

Obec Oborín ponúka plavbu loďou po rieke Laborec. Ďalej je možnosť vypožičať si bicykle (pre dospelých aj pre deti) a prejsť sa po cyklistickom chodníku, či navštíviť múzeum – Vidiecky dom Oborín.

This content requires HTML5/CSS3, WebGL, or Adobe Flash Player Version 9 or higher.

Referencie a poloha v google mapách

  • Stefan

    Reply
    Rating: 4 / 5
    Zápory

    Zdarma tento rok 2022 jar uz ani náhodou. Vstupne dospely 2 eur dieta 1 euro co je prhnane az az. Dlzka drevenej lávky nie 600m ale max.300m , ale príroda je teraz naozaj krásna + po ochrannej hradze Laborec - Latorica dostanete az do Brehova a to je uz dost nárocna túra akoze na vydrz ale príroda stojí za to , ak nie je uprsane pocasie mozte pozriet aj na sútok riek Laborec - Latorica co je cestou.

Poslať nové hodnotenie

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Máte nápad ? Chcete publikovať na stránke ? Privítame fotografie, typy na podujatia, turistiku, ubytovanie, stravovanie, nakupovanie atď ...