Turistika

Hrad Jasenov Overené

0 / 5

Južne od Humenného sa na východnom Slovensku v prostredí lesov Humenských vrchov vynímajú ruiny hradu Jasenov postaveného v 13. storočí.

Najpohnutejšiu časť svojej histórie prežíval v polovici 16. storočia, keď sa v jeho hradných priestoroch razili falošné peniaze pod vedením majiteľov Drugethovcov. Prichádzali mnohé sťažnosti  z Uhorska a Poľska a tak kráľovská komora prikázala zneškodniť falšovateľov. Zadržaný, odsúdený a na námestí v Prešove aj popravený bol majster Mikuláš, veliteľ peňazokazeckej dielne.

V polovici 17. storočia hrad obsadili vojská Rákócziho, ktoré hrad veľmi poškodili. Odvtedy je ruinou. Dodnes sa zachovali len zvyšky múrov, niektoré klenby a renesančná brána.

Prístup: Dostanete sa sem autom do obce Jasenov, odtiaľ chôdzou po modrej značke v trvaní asi 45 min., pešo z Humenného (železničná stanica) po modrej značke asi 1 hod. a 15 min.

 

 

Referencie a poloha v google mapách

Poslať nové hodnotenie

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Máte nápad ? Chcete publikovať na stránke ? Privítame fotografie, typy na podujatia, turistiku, ubytovanie, stravovanie, nakupovanie atď ...