Turistika

Expozícia poľovníctva a ochrany zveri Múzeum Trebišov Overené

0 / 5
Porovnať Pridať do obľúbených Vytlačiť

Za myšlienkou zriadenia expozície je nezisková organizácia pod názvom ,,Lovecký ochranný spolok svetobežníkov”. Predstavitelia tejto organizácie sa zúčastnili poľovníckych výprav po celom svete a ponúkli svoje trofeje a dermoplastické preparáty pre potreby múzea za účelom stálej expozície.

V spolupráci s Košickým samosprávnym krajom, ktoré je vlastníkom nehnuteľnosti a investorom a Múzeom a Kultúrnym centrom južného Zemplína v Trebišove, ako správcom budovy a prevádzkovateľom múzea sme vytvorili jedinečnú kultúrnu, vzdelávaciu a turistickú atrakciu pre návštevníkov.

Cieľom tohto projektu je zachovanie a ďalšie rozvíjanie poľovníckych tradícií a ochrany prírody, ako aj ich sprístupnenie širokej verejnosti za účelom zvýšenia celkovej atraktívnosti regiónu južného Zemplína nielen pre domácich, ale tiež pre zahraničných návštevníkov. Zároveň berúc na zreteľ poľovnícku históriu rodiny Andrášiovcov v tomto regióne ako pôvodných vlastníkov objektu.

 

 

 

Referencie a poloha v google mapách

Poslať nové hodnotenie

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Máte nápad ? Chcete publikovať na stránke ? Privítame fotografie, typy na podujatia, turistiku, ubytovanie, stravovanie, nakupovanie atď ...